Zmiana hostingu obrazków w MR

Od ubiegłego tygodnia wysyłanie obrazków na https://funkyimg.com/ jest niemożliwe bez założenia konta w tym serwisie. Dodatkowo, strona ta nie oferuje API do wysyłki plików. Sytuacja ta wymusiła zmianę domyślnego hostingu obrazków w programie MailReleaser. Wybór padł na https://pl.imgbb.com/ – darmowy hosting zdjęć z udostępnionym API i nielimitowaną ilością przechowywanych plików. Pozwala także na obsługę dużych plików (nawet do 32 MB) i zdjęcia typu +18 (nic na ten temat nie ma w regulaminie, ani pomocy, więc można założyć, że obrazki takie nie będą usuwane 🙂 ). Niestety nie udało mi się znaleźć informacji na temat czasu przechowywania tych plików, także trzeba samemu to ustalić – np. sprawdzając co pół roku czy dany plik nie został usunięty z serwera. Sam hosting wymaga założenia konta – trzeba uzupełnić prosty formularz rejestracyjny i gotowe:

Potem, po zalogowaniu się należy kliknąć na napis „About” i wybrać „API”:

następnie kliknąć w „Get API key”:

i w tym momencie powinien pokazać się wygenerowany klucz:

Należy go skopiować i wkleić do programu MailReleaser w to miejsce, po czym zapisać zmiany:

Od teraz każdy plik, który zostanie wygenerowany i wysłany przez MailReleaser będzie widoczny po zalogowaniu się na swoje konto w https://pl.imgbb.com/

Oprócz samej zmiany domyślnego hostingu obrazków, w programie zostały również zaktualizowane wszystkie używane biblioteki. Najnowsza wersja aplikacji ffmpeg zajmuje 107 MB, więc aktualizacja może chwilę potrwać.