Skrypty ręczne w MailFactory

Dzisiaj wydałem nową aktualizację programu MailFactory, a w niej:

  • dodano zakładanie gazeta.pl (strona rejestracyjna znów jest dostępna – przez pewien okres czasu była zablokowana w związku z wprowadzeniem RODO),
  • dodano aktywator dla onetów, które wymagają aktywacji (czyli zaznaczenia „Chcę korzystać z OnetPoczty bezpłatnie”),
  • usunięto zakładanie day.az i interia.pl,
  • dodano nowe okienko, w którym wyświetlają się dostępne skrypty do zakładania kont przez przeglądarkę internetową (na razie dostępny jest jeden skrypt, do zakładania day.az).

Jak działa zakładanie przez przeglądarkę internetową? Wystarczy skopiować sobie skrypt z programu, wejść na stronę rejestracyjną danego serwisu pocztowego (link podany na początku skryptu) i go wykonać (dowolnym sposobem: czy przez konsolę czy jakiś plugin do przeglądarki). Wypełnią się wtedy wszystkie potrzebne pola i strona zostanie przewinięta do miejsca captchy. Tam standardowo zaznacza się obrazki i klika w „Zarejestruj” (nazwa zależna od strony i języka). Jeżeli konto zostanie utworzone pomyślnie, to dane logowania otrzymane w nowym okienku można sobie skopiować i gdzieś zapisać.


W serwisie Google Play dostępna jest już również aktualizacja programu MailExchangeMobile, o której pisałem w aktualności z dnia 15.07.