Prace nad ME Mobile

Naszła mnie ostatnio ochota na poprawienie i rozbudowę aplikacji MailExchangeMobile.

Przede wszystkim poprawię uprawnienia. Obecnie aplikacja na telefonach z systemami Android starszymi niż 6.0 działa poprawnie. Natomiast w wersjach 6.0 i nowszych wymagane jest ręczne nadanie uprawnień aplikacji przed jej uruchomieniem. Dlaczego? Wytłumaczenie znajduje się pod tym linkiem. Mimo, że w opisie aplikacji w Google Play wyraźnie napisałem, żeby zapoznać się z jej obsługą przed uruchomieniem, wiele osób tego nie robi, przez co aplikacja im się nie uruchamia i oceniają ją na 1 gwiazdkę. W sumie trochę ich rozumiem, komu chciałoby się czytać instrukcję. 🙂

W poprawionej wersji problem ten nie będzie występował. Po uruchomieniu wyskoczy powiadomienie z zapytaniem o dostęp do uprawnienia (dokładnie chodzi o możliwość zapisu pobieranego pliku na karcie SD / w pamięci urządzenia). Jeśli użytkownik wyrazi zgodę, aplikacja uruchomi się, w przeciwnym razie zostanie zamknięta.

Oprócz tego poprawię wygląd MailExchangeMobile i ogólnie działanie (w tym obsługę protokołów pocztowych, samego pobierania i wysyłania, powiadomień). Może nawet dodam ikony jak w wersji beta MailExchange na systemy Windows. 🙂 No i oczywiście będzie zapewniona kompatybilność z najnowszymi wersjami Androida.

Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z aplikacji na urządzeniach mobilnych, rezygnując z programów przeznaczonych na komputery. Jestem zdania, że dalszy rozwój P2M nie będzie możliwy bez obsługi tej technologii przez smartfony.

Osoby, które korzystały już z aplikacji MailExchangeMobile mogą wysłać mi swoje propozycje ulepszeń i zastrzeżenia, postaram się je rozpatrzeć.

A koniec screen z testów aplikacji na Androidzie 9.0.