Poprawa aktualizatorów + baza uploadów w MailExchangeMobile

Wczoraj zaktualizowałem wszystkie programy.

Przede wszystkim poprawiłem w nich aktualizatory, więc każda kolejna aktualizacja danego programu powinna odbyć się bez najmniejszych problemów, oczywiście o ile użytkownik będzie miał tą wersję programu ze wczoraj. Wszystkie starsze wersje będą nadal działać, ale w przyszłości nie otrzymają już aktualizacji, właśnie ze względu na dotychczasowy problem z aktualizatorem. Zachęcam do pobrania najnowszej wersji i za utrudnienia przepraszam.

Oprócz samych aktualizatorów zostały również zaktualizowane wszystkie wykorzystywane w programach biblioteki. W MailExchange dodałem również przycisk do pobrania mobilnego klienta P2M – MailExchangeMobile oraz poprawiłem linki do pobrania MailFactory i MailReleaser.


Do programu MailExchangeMobile dodałem nowe narzędzie – Bazę uploadów. Dzięki temu użytkownik będzie mógł posortować sobie wg daty i nazwy, rosnąco i malejąco hashcode’y wysłanych przez siebie plików oraz w szybki sposób wysłać je na swojego e-maila, żeby np. udostępnić go drugiej osobie.

Jak to działa?

  1. Użytkownik uzupełnia w opcjach programu sekcję oznaczoną „Konfiguracja e-mail”: adres odbiorcy to e-mail, na który zostanie wysłany hashcode, pozostałe pola uzupełniamy danymi dowolnego konta – mają one służyć jedynie do wysłania przez nie pliku (coś jak metoda wysyłania):
  2. W „Narzędziach” wybiera „Bazę uploadów” i wyszukuje wybrany przez siebie hashcode, który chce wysłać sobie na pocztę. Może do tego użyć sortowania (domyślnie ustawione jest sortowanie po ostatnio wysłanych plikach). Przycisk do sortowania został oznaczony na rysunku poniżej czerwonym okręgiem. Po wybraniu danej pozycji, dotyka i przetrzymuje ją, aby pokazać menu z opcją wysyłania. Jeżeli hashcode zostanie wysłany poprawnie użytkownik otrzyma komunikat „Gotowe”, w przeciwnym razie komunikat o błędzie. Na pocztę zostaje wysłany pusty e-mail, który zawiera jedynie załącznik – plik tekstowy z wybranym hashcodem:

Narzędzie, o którym tu piszę na razie znajduje się tylko u mnie lokalnie. Aktualizację do Google Play wyślę w wolnej chwili, gdy będzie trochę więcej zmian w programie.

Także zachęcam do testów i zgłaszania mi, co chcielibyście jeszcze mieć w programie zmienionego / dodanego 🙂