MailReleaser

Program składa się z czterech zakładek.

Pierwsza z nich służy do generowania opisu dla filmów i seriali. Użytkownik wpisuje w wyszukiwarkę tytuł (w j. polskim lub oryginalny) i wybiera interesującą go pozycję:

Wypełnią się wtedy wszystkie pola widoczne w środkowej części programu – „Informacje o filmie/serialu” oraz data produkcji w „Generatorze opisu”. Jeżeli dane pole nie zostanie wypełnione, będzie to oznaczać, że w Filmwebie nie ma informacji na jego temat.

Kolejny krok to wczytanie pliku z filmem. Od razu zostają wygenerowane i wysłane na hosting funkyimg.com screeny. Linki do nich pojawią się w odpowiednio oznaczonych polach programu. W tym samym momencie zostaną również wypisane parametry dotyczące pliku wideo oraz uzupełnione dane, które udało się odczytać z nazwy i parametrów technicznych pliku, a które pozwolą na wygenerowanie tytułu opisu.

Panel „Dodatkowe informacje” pozwala na umieszczenie w opisie dodatkowych informacji, tj.: linku do zwiastuna filmu/serialu, danych na temat wysłanego pliku, dodatkowych informacji (np. o wprowadzonych hasłach), własnego podpisu oraz dodanych do archiwum danych naprawczych.

Do panelu „Hashcode” należy wkleić utworzony w aplikacji MailExchange hashcode wybranego pliku.

W „Generatorze tytułu” można ustalić wszystkie potrzebne znaczniki, które określają film.

Opcje dostępne w panelu „Wstaw na stronę” służą do poprawnego dodania hashcode’a do bazy serwisu www.haszkod.pl bezpośrednio z programu.

W zakładce drugiej tworzy się opis dla gier i aplikacji. Tutaj, podobnie jak w pierwszym przykładzie, użytkownik wpisuje w wyszukiwarkę tytuł i wybiera jedną spośród dostępnych dla danej gry platform:

Na powyższym rysunku widać, które pola zostaną uzupełnione. Program korzysta tutaj z bazy GRYOnline.pl. Pozostałe pola są odpowiednikami pól z poprzedniej zakładki.

Dla „MUZYKI” przygotowane są pola, które użytkownik musi wypełnić sam, ponieważ nie ma dostępnej bazy danych jak dla filmów i gier:

Podobnie sytuacja wygląda z zakładką „DOKUMENTY/INNE”:

W tej ostatniej zakładce znajdują się opcje programu. Użytkownik może tu zdecydować, czy program ma sprawdzać aktualizacje, może podać klucz API (do wygenerowania w panelu użytkownika w serwisie www.haszkod.pl) i wybrać domyślny hosting obrazków (obecnie obsługiwany jest tylko jeden).

W każdej chwili można zobaczyć podgląd opisu bądź go wygenerować.

Przykładowy podgląd opisu filmu:

oraz wygenerowany opis dla przykładowej gry:

Pola, które nie zostały wypełnione, nie są brane pod uwagę podczas tworzenia opisu.